Features:
Design
Performance
Convenience
Capacity
Bosch Smart French Door Refrigerator: Pros And Cons
| Width | |
| Exterior Width | 36" |
| Width | 35 5/8" |
| Cutout Width | 36" |
| Depth | |
| Depth | 28 3/4" |
| Depth with Door Opened at 90 Degrees | 43 3/8" |
| Counter-Depth | Yes |
| Cutout Depth | 25" |
| Height | |
| Height | 72" |
| Height without Hinges | 70 1/2" |
| Cutout Height | 72" |
Features:
Design
Performance
Convenience
Capacity
| Width | |
| Exterior Width | 36" |
| Width | 35 5/8" |
| Cutout Width | 36" |
| Depth | |
| Depth | 28 3/4" |
| Counter-Depth | Yes |
| Cutout Depth | 25" |
| Height | |
| Height | 72" |
| Cutout Height | 72" |
Earn Rebates:
Offer ends July 8, 2026
Bosch NECO Buy More Save More Rebate
Valid between
May 13, 2026 - June 10, 2026
Claims must be submitted online by
August 10, 2026
Free Standard Installation
Free 1 Year Extended Warranty
Bonus Rewards
Manufacturer rebates, instant savings, and product discounts — all in one place.
Choose a 3- or 5-year protection plan—get 50% back if you don't use it.